فروشگاه اینترنتی روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

اچینو کاکتوس رنگی

10 / 10
از 1 کاربر

Echino cactus

انواع گل و گیاه و چمن مصنوعی >> انواع گیاهان >> کاکتوس >>
کد کالا : 320
انتخاب رنگ :
انتخاب سایز :
تعداد سفارش :
قیمت : 20,000 (تومان)
سایز گلدان :
مبلغ قابل پرداخت : 20,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

 

 

 

اچینو کاکتوس رنگی

 

سایز گلدان: 6 و 8 

رنگبندی: زرد،قرمز،صورتی،سبز،آبی

 

بررسی تخصصی و اجمالی

کاکتوس یکی از گیاهان بسیار مقاوم در برابر کم آبی میباشد که در گرمترین مناطق به خوبی دوام می آورد. نوعی گونه کاکتوس با نام اچینو کاکتوس وجود دارد که به عنوان یک گیاه تزئینی در منازل نگهداری میشود و شکل ظاهری آن نیز کروی میباشد. نوعی از اچینو کاکتوس نیز وجود دارد که به آن اچینو کاکتوس رنگی میگویند و در کشور ما نیز برای فروش موجود میباشد.

اچینو کاکتوس رنگی همانطور که از نامش نیز پیداست از رنگ های مختلفی برخوردار است و میتوان از آن برای تزئین بخش های مختلف منزل و یا حتی محیط کار استفاده نمود. عمر اچینو کاکتوس رنگی مانند سایر گل ها و گیاهان تزئینی کوتاه نیست و میتواند بین ۲۵ تا ۳۰ سال به گل دهی خود ادامه دهد.

اچینو کاکتوس رنگی

اچینو کاکتوس رنگی به دلیل اینکه از خانواده کاکتوس میباشد میتواند در برابر کم آبی و همچنین گرما به خوبی مقاومت کند. جالب است بدانید اچینو کاکتوس رنگی اگر میزان بیشتری از نور آفتاب را دریافت کند میتواند تیغ های زیباتری داشته باشد.

اچینو کاکتوس رنگی از گیاهان بومی مکزیک است که در بیابان های این کشور زیاد یافت میشود. اسم های عامیانه ای نیز برای اچینو کاکتوس رنگی در نظر گرفته شده است که از جمله این اسامی میتوان به صندلی مادر زن و کاکتوس توپی اشاره نمود.

اچینو کاکتوس رنگی از روش های نگهداری خاصی نیز برخوردار است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اچینو کاکتوس رنگی اگر در فصل رشد خود باشد باید مرتبا آبیاری شود. هر زمان که خاک اچینو کاکتوس رنگی خشک شد باید آبیاری انجام شود. مقدار آبی که برای هر بار آبیاری نیاز است بستگی به اندازه گیاه و نوع خاک دارد.

اچینو کاکتوس رنگی

خاک مناسب برای اچینو کاکتوس رنگی ترکیبی متشکل از خاک ماسه و همچین پیت ماس میباشد. سوراخ هایی باید در قسمت کف گلدان اچینو کاکتوس رنگی ایجاد شود تا هر گونه آب اضافی از آن خارجی شود.

اچینو کاکتوس رنگی به نور زیاد و مداوم نیاز دارد. میتوان اچینو کاکتوس رنگی را از اول بهار در مقابل نور آفتاب قرار داد تا به اندازه کافی نور خورشید را دریافت نماید. البته این نکته را نباید فراموش کرد که آفتاب سوزان میتواند باعث آفتاب سوختگی این گیاه شود.

علاوه بر خاک باید از کود مناسب نیز برای اچینو کاکتوس رنگی استفاده شود. نوع کودی که برای این گیاه مناسب است کود npk میباشد که از ازت پایین و پتاس بالا برخوردار است و تقریبا هر ماه نیز به این کود نیاز دارد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()