فروشگاه اینترنتی روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

مرجان گل درشت

10 / 10
از 1 کاربر

Euphorbia milii

انواع گل و گیاه و چمن مصنوعی >> انواع گیاهان >> کاکتوس >>
کد کالا : 302
تعداد سفارش :
قیمت : 144,000 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 144,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

 

 

 

مرجان گل درشت

 

ارتفاع گیاه : 20 تا 30 سانت

سایز گلدان: 16

بررسی تخصصی و اجمالی

یکی از انواع گیاهان آپارتمانی که در شرایط سخت آب و هوایی نیز به خوبی مقاومت میکند مرجان میباشد. مرجان با وجود اینکه گیاهی سر سخت و مقاوم میباشد اما شرایط نگهداری بسیار آسانی دارد و مانند گیاهان دیگر  نیازی به استفاده از روش های سخت و زمانبر نگهداری ندارد.

ساقه های گیاه مرجان و بهتر است بگوییم گل مرجان به صورت تیغ دار هستند و شکل ظاهری برگ های آن نیز بیضی شکل است. بر خلاف گیاهان دیگر که تنها در فصول خاصی از سال گل دهی دارند این گیاه در هر فصلی میتواند گل دهی داشته باشد.

گل های گیاه مرجان به رنگ قرمز، صورتی، بنفش، زرد و همچنین به صورت دو رنگ بوده و اندازه کوچکی دارند. البته نوعی از گیاه مرجان نیز وجود دارد که گل های آن بزرگتر هستند.

علاقمندانی که در مناطق بسیار گرمسیر زندگی میکنند و تمایل زیادی به نگهداری از گیاه مرجان دارند میتوانند به راحتی این گیاه را تهیه و در منزل و یا محل کار خود نگهداری کنند زیرا همانطور که گفته شد این گیاه از گیاهان بسیار مقاوم محسوب میشود و میتواند درجه حرارت بالا را تحمل کند.

برای نگهداری مرجان به یاد داشته باشید که این گیاه به نور مستقیم آفتاب برای نگهداری نیاز دارد و تا جای ممکن باید سعی شود تا در محیطی پر نور قرار بگیرد. اگر قصد دارید تا گیاه مرجان را در داخل منزل نگهداری کنید باید آنرا در کنار پنجره قرار داده تا آفتاب و نور کافی به آن برسد. در صورتی که نور کافی به گیاه نرسد نباید انتظار رشد آن را داشته باشید.

گیاه مرجان به آبیاری چندان زیادی نیاز ندارد. برای آبیاری مرجان باید صبر کنید تا خاک گلدان خشک شده و سپس آبیاری مجدد را انجام دهید. به طور کلی فاصله زمانی آبیاری گیاه مرجان نباید بیشتر از ده روز باشد. درست است که گیاه مرجان از گیاهان مقاوم محسوب میشود اما اگر آب کافی به گیاه نرسد به مرور خشک شده و از بین میرود.

رطوبت تاثیر زیادی در رشد گیاه مرجان دارد. گیاه مرجان همانطور که گفته شد با هر شرایطی سازگار است اما به یاد داشته باشید که اگر آنرا در محیطی نمدار و در معرض رطوبت قرار دهید رشد بهتری خواهد داشت. برای تامین رطوبت مورد نیاز برای گیاه مرجان حتما نباید کارهایی مانند غبار پاشی را انجام دهید بلکه تنها کافی است تا کف گلدان را از سنگریزه پر کنید.

گیاه مرجان به خاک خاصی برای رشد نیاز ندارد ولی خاک آن باید هر چند وقت یکبار زه کشی شود تا آب به مقدار کافی به ریشه های آن برسد. گلدان گیاه مرجان نسبت به رشد آن باید تعویض شود. برای اینکه گیاه مرجان به رشد مطلوبی برسد باید گلدان گیاه به مرور با گلدان های بزرگتر جایگزین شود. 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()