فروشگاه اینترنتی روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

پتوس

10 / 10
از 1 کاربر

Devils ivy

گل، خاک، کود، لوازم باغبانی >> انواع گیاهان >> گیاهان آپارتمانی >>
کد کالا : 102
تعداد سفارش :
قیمت : 35,000 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 35,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

 

 

 

پتوس

 

بررسی تخصصی و اجمالی

یکی از گیاهانی که در دسته گیاهان آپارتمانی قرار میگیرد و میتواند هوای موجود در محیط را تصفیه کند پتوس میباشد. برگ های گیاه پتوس به شکل قلب است و رنگ آن نیز سبز تیره میباشد. پتوس از گیاهانی است که خاصیت بالارونده دارد و در کنار هر سطحی که باشد بر روی آن رشد خواهد کرد. گیاه پتوس میتواند حتی تا ۵ متر هم رشد کند که ارتفاع زیادی برای یک گیاه با این جثه محسوب میشود.

پتوس از گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت است و به همین دلیل به راحتی میتوان چند عدد از این گیاه را خریداری نموده و در  منزل نگهداری کرد. مقدار نوری که گیاه پتوس نیاز دارد نور متوسط میباشد و هر چه نور کمتری دریافت کند رنگ برگ های آن سبزتر خواهد شد.

گیاه پتوس باید در مکانی قرار بگیرد که دمای محیط آن در حدود ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتی گراد باشد. این گیاه در دمای ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتی گراد میتواند رشد خوبی را تجربه کند.

آبیاری پتوس نسبت به فصول سال مختلف است. در فصل تابستان گیاه پتوس هر ۴ الی ۵ روز یکبار به آبیاری نیاز دارد و در زمستان نیز تعداد رزوهای هر بار آبیاری افزایش خواهند یافت. در زمستان میتوان گیاه پتوس را هر ۷ یا ۸ روز یکبار آبیاری نمود. توجه داشته باشید که زمانی باید آبیاری گیاه پتوس انجام شود که در فاصله بین هر آبیاری، خاک موجود در گلدان خشک شده باشد.

گیاه پتوس در دو گونه مختلف بفروش میرسد که پتوسبرگ معمولی و پتوسبرگ ابلق میباشد. تفاوت بسیار کمی میان پتوس برگ معمولی و برگ ابلق وجود دارد اما پتوس برگ ابلق یه میزان نور دهی تقریبا بیشتری نیاز دارد. اگر نور کافی به پتوس برگ ابلق نرسد به مرور برگ های آن به سبزی گرایش پیدا میکنند.

درست است که گیاه پتوس از گیاه های مفید برای تصفیه هوای منازل میباشد اما از گیاهان به شدت سمی محسوب میشود. این گیاه باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شود زیرا اگر کودک به اشتباه از برگ های آن تغذیه کند دچار مسمومیت خواهد شد. البته مسمومیتی که از طریق تغذیه برگ های این گیاه بوجود می آید کشنده نیست به دلیل تحریک دستگاه گوارش میتواند باعث ایجاد حالت تهوع و استفراغ شدید در فرد شود.

پتوس همانطور که گفته شد از گیاهانی است که سرعت رشد بالایی دارد پس باید گلدان گیاه به مرور عوض شود و گلدان بزرگتری برای آن در نظر گرفته شود. هر گاه که گیاه پتوس از اندازه طبیعی خود بزرگتر شد مطمئنا به گلدان بزرگتری  احتیاج خواهد داشت و باید گلدان بزرگتری برای آن در نظر گرفته شود. تعویض گلدان باید با خاک و کود مرغوب همراه باشد تا گیاه بتواند به خوبی رشد کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()