فروشگاه اینترنتی گل و گیاه روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

آگلونما

10 / 10
از 1 کاربر

Chinese evergreen

بانک اطلاعات گل و گیاه >> گیاهان آپارتمانی >>

گیاه آگلونما

نام فارسی اصیل: َنخشید، نخ درخشان

نام انگلیسی: Chinese evergreen    به معنی: همیشه سبز چینی

نام علمی: Aglaonema treubii

گیاهی است از خانواده «آراسه»، به علت وضع برگها و انبوه بودن آنها در اتاق های کوچک جلوه بیشتری دارد.

ساقه ها کوتاه و برگهای بیرون آمده از غلاف، نیزه ای شکل و خم شده به طرف پایین با طول 12 الی 15 سانتیمتر مقاومت خوبی در برابر سایه و خشکی دارند. کاشت مخلوط این گیاه آپارتمانی با گیاهان متفاوت در داخل یک گلدان مقایسه جالبی در شکل برگها ایجاد خواهد کرد. در برابر نور کم نیز مقاومت خوبی دارد.

نیازها:

نور:اتاق های قسمت شمالی ساختمان بهترین شرایط  نوری این گیاه را تأمین می نماید، تحمل نور مستقیم آفتاب را ندارد.

دما: بهترین درجه حرارت در زمستان 15 درجه سانتیگراد که قدرت تحمل 10 درجه را نیز دارد در تابستان درجه حرارت مطلوب 24 درجه است.

آبیاری: هفته ای 2 مرتبه آبیاری در تابستان برای گیاه کافی است ولی در زمستان به هفته ای یک بار کاهش می یابد. زهکش گلدان باید مناسب باشد.

رطوبت: در تابستان هفته ای 2 بار احتیاج به غبار پاشی با آبفشان دارد. رطوبت اتاق در زمستان برای این گیاه آپارتمانی کافی به نظر می رسد.

تغذیه: در فصل رشد در بهار و تابستان هر دو هفته یک بار تغذیه مصنوعی  با کودهای قابل حل در آب مخصوص گیاهان زینتی لازم است.

خاک مناسب: خاک برگ بهترین محیط رشد برای این گیاه است.

تعویض گلدان : به علت متراکم شدن ریشه ها و کم شدن جا برای رشد ریشه و سفت شدن خاک در بهار هر سال تعویض گلدان با یک درجه بزرگتر لازم است.

تمیز نمودن برگها: پاک کردن برگها با پارچه نرم و یا اسفنج مرطوب کافی است. از مواد براق کننده شیمیایی که روزنه برگها را مسدود نماید خودداری نمایید.

تکثیر: هر جوانه ای که در بهار از خاک خارج شده و دارای تعدادی ریشه است میتواند گیاه جدیدی را در گلدان دیگر برای شما تولید نماید.

معرفی به دوستان :

بررسی تخصصی و اجمالی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()