فروشگاه اینترنتی گل و گیاه روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

برگ انجیری

10 / 10
از 1 کاربر

Swiss cheese plant

بانک اطلاعات گل و گیاه >> گیاهان آپارتمانی >>

برگ انجیری

نام فارسی اصیل: اَژبُن (اشاره به ریشه های مار مانند آن)

نام انگلیسی: Swiss cheese plant     به معنی: پنیر سوئیسی

نام علمی: Monstera deliciosa

چند گونه از فیلودندرون با برگهای پهن و بریدگی های عمیق در گلفروشی ها موجود است که همه آنها تحت نام برگ انجیری به فروش میرسند ولی در گیاه شناسی که اساس طبقه بندی روی گل و دستگاه زایشی میباشد ممکن است دو گیاه ظاهراً مشابه، دو نام مختلف را به خود اختصاص دهند، به هر صورت آن گیاهان با هر نامی که عرضه گردند در این نیازها مشترکند. هوای گرم و مرطوب ایده آل آنهاست، تغییرات درجه حرارت را به راحتی میپذیرند، ریشه های هوایی این گیاه احتیاج به تغذیه و تکیه گاه خزه دار دارند وهرگز نباید قطع شوند بلکه با نصب قیم خزه دار باید آنها را وادار به فرو رفتن در خزه مرطوب کرد. این گیاهان برای افراد مبتدی گیاهانی مناسب هستند.

نیازها

نور: نزدیک پنجره با نور غیر مستقیم نیم سایه نیم آفتاب نور دلخواه این گیاه است. مواظب اشعه مستقیم آفتاب باشید.

دما: اگرچه در زمستان  تا 10 درجه سانتیگراد مقاومت دارد ولی کمتر از 13 درجه را دوست ندارد، در تابستان تا حدود 30 درجه مقاومت مینماید ولی در درجات بالاتر باید غبارپاشی مداوم نمود.

آبیاری: آبیاری بیش از اندازه برای این گیاه مضر بوده و سطح خاک در فاصله دو آبیاری باید خشک شود، در تابستان هفته ای یکبار و در زمستان هر دو هفته یکبار احتیاج به آبیاری دارد، همیشه قبل از آبیاری رطوبت سطح خاک را بازدید نمایید.

رطوبت: در تابستان هفته ای دو تا سه بار و در زمستان هفته ای یکبار نیاز به غبارپاشی دارد، از آب ولرم و سبک فاقد املاح جهت غبارپاشی استفاده نمایید.

تغذیه: نیاز چندانی به تغذیه مصنوعی نیست و تغذیه بیش از اندازه باعث تجمع املاح در خاک میشود. در صورت نیاز هر ماه یکبار تغذیه مصنوعی نمایید.

خاک مناسب: خاک سبک لیمونی بهترین و مناسب ترین محیط برای رشد ریشه این گیاه است.

تعویض گلدان: هر ساله در فصل بهار با شروع فصل رشد، احتیاج به تعویض گلدان دارد در سالهای بعد با سنگین شدن گلدان تعویض خاک سطح گلدان با خاک نو و غنی پیشنهاد میگردد.

تمیز نمودن برگها: برگها را با احتیاط با پارچه یا اسفنج مرطوب تمیز نمایید. بهتر است از مواد براق کننده استفاده نشود نهایتاً حداکثر هر ماه یکبار استفاده نمایید.

تکثیر: در بهار قلمه گرفته شود، هر قلمه سه گره داشته باشد و در دمای 23 درجه سانتیگراد ریشه دار گردد.

معرفی به دوستان :

بررسی تخصصی و اجمالی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()