فروشگاه اینترنتی گل و گیاه روبینیا گاردن ورود / عضویت کاربران
سبد خرید 0

بنفشه آفریقایی

10 / 10
از 1 کاربر

African violet

بانک اطلاعات گل و گیاه >> گیاهان آپارتمانی >>

بنفشه آفریقایی

نام فارسی اصیل: ندارد

نام انگلیسی: African violet     به معنی: بنفشه آفریقایی

نام علمی: Saintpaulia ionantha

گیاهی است زیبا که نام آن برگرفته شده از نام Salnt paul کاشف آن، و زادگاه آن آفریقای شرقی است. برگها سبز مخملی و کرک دار و روی ساقه فشرده و کوتاه قرار دارند. بنفشه آفریقایی نسبت به طول روز بی تفاوت و به همین علت در طول سال چند مرتبه گل می دهد. رنگ گلها متنوع و به رنگ بنفش، آبی و قرمز، صورتی و سفید ظاهر می گردند. گلها به صورت کم پر و پُر پر و پرچمها و گلبرگها گل را به صورت یکی از زیباترین مینیاتورهای گیاهی درآورده است.

نیازها:

نور: در تابستان به نور کامل احتیاج دارد (گیاه را در معرض اشعه مستقیم آفتاب قرار ندهید) در زمستان آفتاب را تحمل می نماید.

دما: در تمام طول سال درجه حرارت مطلوب برای این گیاه 16 درجه سانتیگراد است (در صورتی که رطوبت بالا باشد تا 27 درجه سانتیگراد نیز مقاومت می نماید).

آبیاری: آبیاری در این گیاه کمی تخصصی است، زیر گلدانی را پُر از آب نموده و گلدان را در آن قرار دهید، آب از سوراخ ته گلدان به طرف بالا حرکت میکند، بعد از نیم ساعت آب زیر گلدانی را خالی کنید، به گیاه از بالا آب ندهید.

رطوبت: به رطوبت دایمی و پایدار احتیاج دارد. هرگز غبار پاشی نکنید، این گیاه احتیاج به دو زیر گلداانی دارد یک زیر گلدانی برای آبیاری و زیر  گلدانی دیگه برای تأمین رطوبت دایمی به زیر گلدانی حاوی سنگریزه آب اضافه کنید، دقت نمایید که ته گلدان با آب در ارتباط نباشد مگر مواقعی که می خواهید گلدان را آبیاری نمایید. روش دیگر تأمین رطوبت دایمی قرار دادن گلدان در گلدانی بزرگتر و پُر نمودن حد فاصل بین دو گلدان از خزه یا پیت مرطوب است.

تغذیه: در فصل رشد (بهار و تابستان) هر دو هفته یک بار با مواد غذایی مایع و یا جامد محلول در آب طبق دستور سازنده، گیاه را تغذیه کنید. (مواد غذایی را به آب زیر گلدانی مخصوص آبیاری اضافه نمایید).

خاک مناسب: خاک برگ بهترین خاک است.

تعویض گلدان: هر دو سال یک بار در صورت متراکم بودن ریشه ها گلدان را تعویض نمایید.

تمیز نمودن برگها: با برس مخصوص برگها را تمیز نمایید، غبارپاشی نکنید، از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نگردد، حذف گلهای خشک شده بر زیبایی گلدان می افزاید.

تکثیر: کاشت بذر در بهار، گرفتن قلمه برگ در تابستان، تقسیم بوته در بهار.

 

معرفی به دوستان :

بررسی تخصصی و اجمالی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()